Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Opis działania LIGHT SHEER

Light sheer PoznańPozbądź się zbędnych włosów i ciesz się skórą lśniąca i gładka jak jedwab.

Diodowy laser Light Sheer TM którego używa się do depilacji laserowej w salonie kosmetycznym Wyspa Urody w Poznaniu (Wielkopolska), jest najnowocześniejszym na rynku światowym urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Usuwa niechciane włosy na stałe, bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie powodując uszkodzeń skóry. Oszczędza bólu i czasochłonnych, nieprzyjemnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jest niezastąpiony dla osób, którym zależy na zadbanym wyglądzie, a jednocześnie na komforcie w postaci starannej i całkowicie bezpiecznej metody depilacji. Duża moc oraz odpowiednio długi czas trwania impulsu powodują, że depilacja laserowa jest trwała.

Laser Light Sheer TM posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości FDA( Food and Drug Administration) wydany przez amerykański Urząd ds. Żywności i Leków honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji europejskich w tym ISO 9001. Unikatowa szafirowa końcówka ChillTipTM umożliwia aktywne chłodzenie skóry co czyni zabieg bezpiecznym i prawie bezbolesnym.

W laserze Light Sheer TMjako źródła światła używa się matrycy diod o bardzo wysokiej mocy 1600-2900 W, o długości fali 800 nm. Kondensator światła produkuje jednolitą wiązkę wyjściową o wysokiej mocy i gęstości powierzchniowej energii 15-100 J/cm, o powierzchni 9-14mm. Wiązka wnika głęboko w skórę właściwą, gdzie jest absorbowana przez barwnik zawarty we włosie (melanina), co powoduje natychmiastowe ogrzanie trzonu włosa i mieszka włosowego. Skutkiem uszkodzenia mieszka włosowego jest usunięcie włosa, brak jego regeneracji oraz nieodrastanie.
Light sheerdepilacja laserem Poznańsalon kosmetyczny Poznań
Każdy włos przechodzi w ciągu swojego "życia" trzy następujące fazy wzrostu: Anagen - jest fazą wzrostu włosa, w której trzon ściśle tkwi w mieszku włosowym, czyli włos rośnie. Ketagen - jest fazą, w której włos przestaje rosnać - nadal tkwi w mieszku włosowym, ale następuje zerwanie połączenia pomiędzy trzonem a macierzą mieszka włosowego. Telogen - włos nadal pozostaje zakotwiczony w mieszku, ale powoli wysuwa się. Na tej podstawie można łatwo zauważyć, iż dla usunięcia włosów najbardziej efektywna jest faza wzrostu, czyli anagen. Wtedy światło lasera Light Sheer, pochłaniane przez trzon włosa, bez trudu dostaje się do macierzy mieszka włosowego i skutecznie go niszczy. W drugiej fazie - ketagenie - przewodnictwo jest gorsze, a zniszczenie mieszka włosowego będzie mniej efektywne. Po pierwszym zabiegu włosy wypadają, ponieważ zostały ogrzane (spalone). Usunięcie włosów po pierwszym zabiegu szacuje się na 30-40%. Po trzech zabiegach typu depilacja laserowa ulega zniszczeniu 80-92% włosów. Niewielki pozostały odsetek włosów to włosy jaśniejsze, delikatne i mniej widoczne. Włosy osłabione wcześniejszymi depilacjami woskiem, pęsetą czy depilatorem mechanicznym dla uzyskania dobrych efektów mogą wymagać przeprowadzenia czwartego i piątego zabiegu. Częstotliwość wykonywania zabiegów to 6-12 tygodni.

Pierwszy zabieg zawsze poprzedzony jest konsultacją wraz z oceną wyglądu skóry. Ustalane są właściwe dla danej osoby parametry zabiegowe i przeprowadzana jest próba laserowa. Każda skóra reaguje indywidualnie na przeprowadzony zabieg. Reakcją naturalną jest rumień i obrzęk okołomieszkowy. Ewentualne powikłania, pęcherzyki, strupki, przebarwienia czy odbarwienia są sporadyczne i mają charakter przejściowy, choć w rzadkich przypadkach odbarwienia i przebarwienia skóry mogą utrzymywać się do kilkunastu tygodni.
Gabinet kosmetyczny Wyspa Urody używa lasera Light Sheer, mając na uwadze jego skuteczność i komfortowe działanie. Zapraszamy do salonu, który mieści się w stolicy Wielkopolski - Poznaniu, przy ulicy Długiej 14. Dbamy o to, aby depilacja laserowa była bezpieczna i profesjonalnie wykonywana. Nasz personel jest odpowiednio przygotowany do obsługi lasera diodowego Light Sheer.